Döbbenetes videó: Szuzukában elképesztő baleset történt a Super Formula versenyen

Egyre inkább elúszni látszanak Liam Lawson bajnoki esélyei a japán Super Formula sorozatban, miután a sorozat szuzukai versenyét le kellett fújni egy horrorisztikus baleset miatt.F1VILÁG.HU – Hírek

Az Super Formula versenyen Otsu és Sasahara összeütközött a 4. körben a szuzukai pálya 130R nevű kanyarjában. Mindketten nagy sebességgel a gumifalba csapódtak, Otsu autója súlyosan összetört, míg Sasahara még súlyosabban bukott. Otsu sérülés nélkül szállt ki autójából, Sasaharát pedig a pálya orvosi központjába kellett szállítani, szerencsére eszméleténél volt. A verseny lefújása miatt félpontokat osztottak, és Tomoki Nojri nyerte meg a versenyt, míg a bajnoki vezető Ritomo Miyata a 2. helyen ért célba. Liam Lawson, az AlphaTauri Forma-1-es csapatának versenyzője szintén szerencsétlen volt, elvesztette 5. helyét a verseny félbeszakítása miatt, és a bajnokságban 15 ponttal lemaradt a tabella éllovasától.

Forrás: F1világ